Zalety izolacji natryskowych

Dodane przez [email protected],

  Filed under: Technologia
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Decydując się na ocieplenie domu stajemy przed wyborem metody. Izolacja natryskowa czy tradycyjna? Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, ale które z nich jest najbardziej skuteczne?

Na czym to polega?

Odpowiednie ocieplenie budynku jest konieczne z kilku powodów. Przede wszystkim, pozwala ono na znaczącą redukcję kosztów ogrzewania. Warto wiedzieć, że jedynie niewielka część ciepła wygenerowanego przez instalację grzewczą ulatnia się przez okna domu. Ponad połowa wydostaje się natomiast przez dach oraz fundamenty, dlatego uszczelnienie tych elementów jest szczególnie rekomendowane. Standardowo do tego celu stosuje się styropian lub wełnę mineralną. Są to materiały o właściwościach izolacyjnych, jednak posiadające pewne wady. Niestety nie zapewniają one maksymalnej skuteczności, a zdolność do zatrzymywania ciepła maleje z każdym rokiem eksploatacji. W celu uniknięcia powyższych problemów tradycyjne materiały zastępuje się nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest izolacja natryskowa. Wykonanie tego rodzaju ocieplenia polega na dokładnym naniesieniu warstwy pianki poliuretanowej na wybraną powierzchnię, w wyniku czego powstaje szczelna, nieprzepuszczająca wilgoci otulina. Zachowana jest natomiast konieczna cyrkulacja powietrza, dlatego ściany i dachy mogą „oddychać”, co jest niezbędne dla utrzymania ich w doskonałym stanie. Zastosowanie izolacji pomaga w obniżeniu kosztów ogrzewania, gdyż przenikanie ciepła zostaje ograniczone do minimum. Sama pianka nie traci swoich cech przez długi czas, więc efektywność ocieplenia nie zmniejsza się.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Opisywane ocieplenia mają również inne, praktyczne atuty. Co ważne, dzięki specjalistycznemu sprzętowi i właściwościom spienionej substancji wykonuje się je szybko. Nie ma konieczności żmudnego układania warstwy styropianu czy wełny mineralnej, a precyzyjne nałożenie izolacji oraz jej wykończenie to proces krótki i nieszkodliwy dla środowiska.
Ze względu na przewagę nad standardowymi metodami w kwestii trwałości i skuteczności, pianka pozwala w perspektywie czasu zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu. Budynek jest szybko gotowy do eksploatacji, a jego użytkownicy mogą cieszyć się komfortem termicznym oraz pieniędzmi, które pozostały w skarbonce przeznaczonej na instalację grzewczą.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.