Krótka historia zegarka obaku

Dodane przez Bartosh,

  Filed under: Technologia
  Comments: None
  Tagi: , ,

Zegarek Obaku jak już wiadomo, to połączenie prostoty z funkcjonalnością. Co jak widać bardzo dobrze współgra z tym markowym zegarkiem. Wykorzystanie Zen do projektów dało całkiem niezły efekt w postaci właśnie zegarka obaku.

Twórcami tego niewyobrażalnie prostego lecz eleganckiego zegarka są architekci z Danii L. Liengard Ruge oraz Ch. Mikkelsen. Prym wśród zegarków przez nich zaprojektowanych wiedzie zegarek obaku V133, którego krawędzie sa cienkie na 1mm, to niesamowite posuniecie się technologii wśród zegarków. Jeszcze żaden producent nie odważył się na zastosowanie tak cienkich elementów w zegarku. Wszyscy zastanawiają się jak 1mm krawędzie są wstanie pomieścić wszystkie podzespoły zegarka. Jednak jak widać można upchać bebechy zegarka stosując tak cienkie krawędzie.

Zegarek obaku V133 powstał w 2007 roku i do tej pory wiedzie prym wśród innych zegarków tej marki. Kształt zegarka idealnie dopasowuje się do kształtu nadgarstka przez co jest on praktycznie niewyczuwalny. Dodatkowym atutem jest niska waga przez co nie mamy wrażenia jakby na ręku wisiało nam kilka kilogramów. Bo po całym dniu noszenia ciężkiego zegarka na pewno będziemy odczuwali takie wrażenie. Projekt V133 jest to najlepszy dotychczas produkt dwóch duńskich projektantów. Sukcesem zegarka obaku jest na pewno jego design. Projekt zegarka został uproszczony do minimum i prawdopodobnie, to jest przyczyną tego, że zegarek obaku ma taką popularność, a sprzedaż tego modelu w ogóle nie spada i na razie nie zapowiada się aby ta tendencja spadała.

Według właścicieli marki Obaku, uważają, że sprzedaż tego modleu zegarka nie spadnie przez najbliższe 100 lat. Jednak aby się przekonać czy panowie z Duńskiej firmy mają rację, będziemy musieli jeszcze sporo poczekać, a i tak jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie uda nam się tego zweryfikować ￿. Chyba, że kolejne pokolenie zostanie poinformowane o słowach zapewnienia zarządu.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.