Huawei P8 smartfonem roku 2015

Dodane przez nataliag,

  Filed under: Technologia
  Comments: None
  Tagi:

Rynek smartfonów zmienia się nieustająco, ale obecnie nieco mniej dynamicznie niż wcześniej. Wynika to z tego, że w wielu przypadkach został osiągnięty (lub prawie osiągnięty) pewien pułap możliwości technicznych, którego przekroczenie spowodowałoby znaczny wzrost cen urządzeń, nieakceptowalny dla klientów.

Dlatego chociaż kolejne modele mają coraz bardziej „podkręcane” parametry techniczne, posiadają coraz to nowsze aplikacje i inne „bajery” i wykonywane są z coraz bardziej zaawansowanych materiałów, przeciętny użytkownik nie zauważy różnicy w działaniu między smartfonem z ubiegłego i bieżącego roku. Co więcej, najnowsze telefony mogą okazać się nawet gorsze od poprzedników, jak na przykład Samsungi Galaxy Note 7 ze słynną już wybuchającą baterią.

Stąd też Huawei P8, który otrzymał prestiżowy tytuł „Smartfona roku 2015” przyznawany przez organizację EISA (European Imaging and Sound Association) w dalszym ciągu jest bardzo ceniony i mocno przemawia za zakupem tego właśnie modelu.

Warto bliżej przyjrzeć się specyfikacji tego docenionego na rynku europejskim urządzenia. Tytuł bowiem został przyznany nie bez powodu.

Na pewno ogromną zaletą telefonu jest strona estetyczna. Jednobryłowa aluminiowa obudowa ma tylko 6,4 mm grubości, jest więc bardzo smukła i prezentuje się elegancko, dobrze przy tym leżąc w dłoni. Obiektyw aparatu nie wystaje poza obrys urządzenia, a przedni panel pokryty jest szkłem Gorilla Glass (to już stało się standardem). Całość wygląda niezwykle stylowo, ale pamiętać trzeba, że aluminium jest podatne na zarysowania i pojawianie się drobnych odprysków, więc etui na Huawei P8 i tak powinno być nieodzownym zakupem.

Jeżeli chodzi o parametry techniczne, Huawei P8 także w tym względzie zasługuje na mocną piątkę z plusem. Wyświetlacz IPS ma przekątną 5,2 cala i rozdzielczość FullHD. 8-rdzeniowy procesor Kirin 930 współpracuje z 3 GB RAMu i systemem operacyjnym Android (obecnie 6.0 Marshmallow). Wszystko działa płynnie i bez zarzutu. Ogromną zaletą Huawei P8 jest główny aparat 13Mpix korzystający z technologii 4 kolorów.

Mimo pojawienia się kolejnych modeli, Huawei P8 wciąż jest bardzo atrakcyjną propozycją na rynku smartfonów w 2016 roku i być może w 2017 wciąż będzie cieszył się zainteresowaniem.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.