Dopuszczalny poziom oświetlenia wnętrza

Dodane przez rad,

  Filed under: Technologia
  Comments: None
  Tagi: , ,

Dopuszczalny poziom odblasków w oświetleniu należy ustalić odpowiednio z wniosku, korzystając z informacji zawartych w normie PN-EN 12464-1:2011 i kodeksie SLL.

Barwa światła powinna być dobrana do zastosowania i uzupełniać kolorystykę wnętrza, które powinny być wybrane w ocenie wartości współczynnika odbicia światła, jaki zostanie osiągnięty. Lampy powinny być wybierane na podstawie  odpowiednich właściwości odwzorowania kolorów, jak to opisano w normie EN12464-1 do rozróżniania kolorów i zmniejszenia zmęczenia oczu.

Powinny być wybierane oprawy, które spełniają wymogi przepisów budowlanych części L jeśli chodzi o efektywność energetyczną. Charakterystyka dystrybucji powinna również dopasować wymogi kryteriów powyższych.

Niektóre zastosowania wymagają dodatkowych świadczeń, takich jak dodanie oświetlenia do wyświetlacza, korzystanie z urządzeniami wyposażonymi w monitory ekranowe. Oprawy LED downlight oraz inne powinny być wyselekcjonowane, a konstrukcja uzupełniona tymi elementami biorąc pod uwagę, że występuje odpowiedni strumień świetlny.

Aby kryteria te wszystkie zostały uznane, obliczanie systemu oświetlenia może zostać podjęte. Najbardziej popularna metoda ustalenia ilości wymaganych opraw, poziomu oświetlenia i układu jaki osiąga oprawa, jest to użycie programu komputerowego stworzonego specjalnie dla projektowania oświetlenia. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie powyższe kryteria muszą być nadal używane przed wykorzystaniem programu komputerowego, jeżeli odpowiedni system ma być produkowany już na szerszą skalę.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.