Różne rowerowe charaktery

Dodane przez Twistet,

  Filed under: Sport
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Nie bacząc na to, że sezon rowerowy stopniowo dobiega końca i już niebawem na rowerach zobaczymy wyłącznie najbardziej zawziętych pasjonatów rowerowych, to pozostały nam nadal ze dwa miesiące beztroskiej jazdy, zatem jest to też znakomity czas na małe zestawienie najczęściej spotykanych rowerów na polskich drogach.

W tym artykule chcę skupić się przede wszystkim na dwóch, można by stwierdzić mocno różniących się od siebie markach rowerowych i ich wytwórcach.

MIEJSKO I STYLOWO

Pierwszą marką jednośladów, jakie chciałbym opisać to rowery Gazelle. Marka ta popularna jest przede wszystkim z produkcji najwyższej jakości holenderskich rowerów miejskich oraz rowerów elektrycznych. Ich oryginalnie nieco archaicznie formowana rama wzbudza wyraźny podziw i przyciąga spojrzenia przechodniów. Także ich stonowana kolorystyka jest odpowiednio dobrana w taki sposób, aby wyróżnić charakter i funkcje rowerów z logiem Gazelle.

Mimo specjalnej budowy i przywiązania marki do stylowych zastosowań, rowery Gazelle to tak naprawdę zaawansowane maszyny, które świetnie dają sobie rady nie tylko w miejskich warunkach. Dzięki wykorzystaniu dopasowywanego mostka kierownicy, bardzo wygodnego – sprężynowego siodełka oraz najświeższym dodatkom marki Shimano, jazda na rowerach od Gazelle to czysta przyjemność. Dodatkowo w katalogu marki dostępne są też najnowsze rowery elektryczne z funkcjonalną i nieszkodliwą baterią, które proponują rowerzystom wybór elektrycznego lub samodzielnego ruchu.

Rowery z logiem Gazelle to bez wątpienia doskonały wybór dla ludzi szukających bezproblemowego i wygodnego środka podróży w obszarze zabudowanym, ponieważ ich konstrukcja i właściwości perfekcyjnie nadają się do rutynowych dojazdów do szkoły lub pracy.

REWOLUCJA SZOSOWA

Na przeciwnym biegunie rowerowym mieści się hiszpańska marka Orbea, która konstruuje jedne z najlepszych rowerów szosowych na rynku. Typowe „szosówki” od Orbea charakteryzują się opływowym kształtem i dbałością o każdy, nawet nieduży detal, taki jak najwyższa jakość przełożeń, nowoczesny system hamowania czy taperowaniem rur sterujących. Rowery Orbea są malowane ręcznie i inspirowane najnowszymi stylami, a do tego każdy rower tego producenta ma dożywotnią gwarancję jakości. Wszystko to gwarantuje właścicielom szosówek idealny balans między stabilnością, solidnością i funkcjonalnością roweru.

Rowery szosowe odwrotnie jak prezentowane poprzednio elektryczne i miejskie najlepiej sprawdzają się poza miastem na przygotowanych drogach, gdzie dają one możliwość na rozwinięcie sporej prędkości i zyskania maksymalnej frajdy z przejażdżki. Rowery Orbea użytkowane są na ogół przez zawodowych cyklistów, triatlonistów i entuzjastów dynamicznej jazdy.

Jak można zauważyć oba bieguny rowerowe, z jednej strony miejsko-elektryczne, po drugiej rowery szosowe ściśle się od siebie różnią i prezentują gruntownie odmienne przeznaczenie i nabywców, jednak jeden i drugi model częściej możemy spotkać też na polskich drogach, dzięki czemu nasz rowerowy świat z roku na rok nabiera coraz to nowszych i jeszcze bardziej różnorodnych kolorów.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.