Doświadczony serwis rowerowy

Dodane przez Twistet,

  Filed under: Sport
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Okres rowerowy powoli zbliża się ku końcowi i zdecydowana większość osób już wkrótce złoży swoje rowery do suteren, depozytów czy w swoim domu, aby przeczekały ciężkie warunki pogodowe i były gotowe na nową wiosenną inaugurację.

Są też i tacy zapaleńcy rowerowi, którym nie szkodzą opady śniegu czy bardzo niskie temperatury i podróżują na rowerach przez okrągły rok, dlatego muszą one szczególną uwagę przywiązywać do formy i stanu używanego sprzętu rowerowego.

Pomóc nam w dostosowaniu własnego roweru do okresu zimowego może nam profesjonalny serwis rowerowy, w którym nie tylko wyczyścimy i zregenerujemy każdy, nawet najdrobniejszy komponent rowerowy, ale i wymienimy opony, zreperujemy wszelkie drobne czy okazałe awarie i zabezpieczymy rower przed niskimi temperaturami i szkodliwym działaniem soli, którą sypane są jezdnie.

Jeżeli mówimy o zmianie opon to zaleca się tą kwestię lekko rozwinąć, bowiem zimowe opony rowerowe mogą budzić wiele głosów wśród rowerzystów i nie w każdym przypadku zastosowanie ich do jazdy będzie trafnym wyjściem. Jeżeli nasza droga przebiega przez obszary miejskie, w których jezdnie i ścieżki rowerowe są często odśnieżane to nawet zwyczajne letnie opony rowerowe winny się sprawdzić, ponieważ w takim wypadku na ogół będziemy mieli do czynienia z mokrą lub ubłoconą powierzchnią.

O ile jednak droga rowerowa ulokowana jest na terytorium, w którym mamy do czynienia ze śniegiem powinniśmy zastanowić się nad wybraniem opony terenowej charakteryzującej się o wiele większą szerokością i głębszym bieżnikiem. Zapewniają nam one nie tylko znacznie lepszą przyczepność, ale i samoczyszczenie ze śniegu.

W sklepach znaleźć można też rozmaite opony przeznaczone do jazdy po lodzie – są to tzw. opony z kolcami. Nadmierna eksploatacja tego typu opon rowerowych na nieodpowiedniej powierzchni to bardzo częsty błąd popełniany przez mniej doświadczonych rowerzystów, którzy swoimi decyzjami tylko utrudniają sobie jazdę w zimowych warunkach.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.