Dobieramy sprzęt zimowy

Dodane przez Twistet,

  Filed under: Sport
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Czas pędzi jak postrzelony, ledwo co pakowaliśmy się na wakacyjne urlopy i wypoczywaliśmy skąpani w promieniach słonecznych, a już stopniowo zbliża się kolejny sezon zimowy i znowu do akcji wkroczą narty i deski, a stroki narciarskie wypełnią się wielbicielami sportów zimowych.

Obecna chwila jest zatem idealnym okresem aby przetestować swój ekwipunek i wypełnić luki, aby być gotowym do podjęcia zimowego wyzwania. Sklepy ze sprzętem narciarskim, zarazem internetowe jak i stacjonarne wabią nasz już teraz świetnymi cenami i licznymi przed-sezonowymi rabatami, dlatego aby wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie warto nieco o nim wiedzieć.

Dziś chciałbym się skupić na doborze butów snowboardowych i narciarskich, które nie nadszarpną naszego portfela oraz zagwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfort w górach.

Pierwsze weźmiemy pod lupę buty narciarskie Rossignol – model: Alias Sensor 80.

Model, został zaprojektowany specjalnie dla narciarzy poszukujących komfortu i ochrony na trasie zjazdowej. Buty charakteryzuje odpowiednia szerokość (104 mm) aby stabilizować stopę nawet w trudnych warunkach nie zawsze na przygotowanych trasach. Alias Sensor 80 to również buty sztywne, przez co perfekcyjnie zabezpieczają stopę podczas szusowania, a wew. wkładka Sensor Fit gwarantuje dostosowanie do kształtu każdej stopy i zagwarantowanie jej słusznych i komfortowych warunków.

Buty narciarskie Rossignol’a mają również mocną, podeszwę, która niezwykle ułatwia chodzenie i zachowanie równowagi nawet na nierównych i pochyłych powierzchniach. Co więcej wyposażone zostały w zapinki typu: Diagonal Buckles – asymetryczne zaciski które powodują bardziej naturalne układanie się buta i stopy i stabilizację pięty.

Model Alias Sensor 80 (2014) można zdobyć już za cenę 559 zł, ich nowsza wersja na rok 2015 to z kolei koszt rzędu 799 zł – czyli jak najbardziej wpisać je można do typowej średniej półki sprzętu dla narciarzy.

Tym, którzy miast jazdy na nartach wybierają snowboard chciałbym przedstawić buty snowboardowe Northwave – model: LEGEND SL.

Buty snowboardowe z serii Legend SL to doskonały wybór zarówno dla młodych jak i profesjonalnych snowboardzistów, którzy prócz jazdy po desygnowanych trasach lubią także trochę bardziej ekstremalny styl jazdy. Buty te doskonale utrzymują stopę oraz dają jej dodatkową stabilizację dzięki łączeniom termicznym umieszczonym w ogonie buta. Wewnątrz wkładka zabezpieczona jest podbiciem typu EVA. Zapewnia ona nie tylko olbrzymi komfort, ale i świetnie dostosowuje się jej kształtu i zapamiętuje go przez długi okres czasu. W dodatku jak wszystkie buty snowboardowe marki Northwave zapewniają one wygodę i równowagę w czasie wchodzenia po stromych zboczach.

Legend SL model z 2014 roku znaleźć można za ok. 529 zł, ich nowszy odpowiednik zamyka się w sumie ok. 769 zł.

Zaprezentowane przeze mnie modele butów dla narciarzy oraz snowboardzistów to bardzo dobry wybór dla każdego, niezależnie od tego czy dopiero zaczyna swoją przygodę zimowymi sportami czy jest profesjonalistą. Buty te zapewniają swoim nabywcom optymalny stopień zarazem bezpieczeństwa jak i wygody, a więc warto zwrócić na nie uwagę?

Wytypowałem je też ze względu na ich cenę, która jest świetnym kompromisem pomiędzy klasą i zastosowaniem danego sprzętu. Polecam oba modele i do zobaczenia na stokach.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.