Bielizna termoaktywna na rower trekkingowy

Dodane przez marcinstef,

  Filed under: Sport
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Rower trekkingowy, to rower, który służy przede wszystkim do uprawiania turystyki. Ze względu na jego uwarunkowania można nim pokonywać znaczne odległości w dobrych warunkach. Jego specyficzna budowa pozwala na umieszczenie wielu specjalistycznych rowerowych toreb podróżnych, które przyczepiane są do bagażników. Rower tego typu jest opcją pośrednią między rowerem górskim, a tak zwaną kolarką. Cienkie opony, opływowa rama predestynują ten typ jednośladu do pokonywania długich wielodniowych tras. Każdy właściciel takiego pojazdu z pewnością kupując go miał w zamierzeniu wielokilometrową wycieczkę, która miałaby stać się przygodą życia. Jednak wyprawa rowerem trekkingowym nawet najdroższym nie obędzie się bez pozostałych istotnych elementów tak bardzo potrzebnych. Weźmy chociażby pod uwagę zakładaną bieliznę, która albo może przysporzyć kłopotów albo może pomóc podczas takiej eskapady.

Bielizna, którą powinno się założyć w taką podróż nie może być wykonana z bawełny, czy poliestru. Bielizna użytkowana podczas jazdy musi być przygotowana na zmienna warunki klimatyczne, dawać ciepło i wchłaniać pot. Takie możliwości zapewni tylko i wyłącznie bielizna termoaktywna na rower trekkingowy.

W długą podróż tylko bielizna termiczna

Bielizna termoaktywna na rower trekkingowy jest w takich przypadkach doskonała z wielu powodów. Jak wiadomo podróżując przez kilka lub kilkanaście dni jednego dnia pogoda będzie fantastyczna, natomiast innego może być bardzo chłodno i wilgotno. Takie podróże planowane są przeważnie z wyprzedzeniem, lecz o ile możemy zaplanować datę wyjazdu, o tyle pogody nikt nie jest w stanie przewidzieć. A ponieważ pojemność toreb rowerowych nie jest nieograniczona, dlatego zabrać można jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Każdy chciałby zabrać ze sobą kilka par spodni dresowych, czy przynajmniej dwie, trzy bluzy. Pomysł świetny, lecz nie na rower. Rower, którym wybieramy się w długą tułaczkę może pomieścić jedynie bieliznę, która zajmie jak najmniej miejsca. A taką właśnie bielizną jest bielizna termoaktywna na rower trekkingowy. Ponieważ po złożeniu w opakowaniu taka bielizna zabierze nam małą przestrzeń, dlatego można ze sobą zabrać nawet kilka kompletów.

Dodatkową zaletą bielizny termicznej na rower trekkingowy jest to, iż jest ona bardziej praktyczna niezależnie jaka panuje aktualnie temperatura na dworze. W upalny dzień bielizna z powszechnej bawełny świetnie zaabsorbuje wilgoć z pleców, lecz w chłodny dzień noszenie mokrej koszulki nie jest najlepszym pomysłem. Natomiast bielizna termoaktywna ma to do siebie, że spełnia wszystkie kryteria i nieważne czy jest ciepło, czy zimno. Bielizna termo wchłania pot, ale oddziela go od skóry, a dodatkowa domieszka wełny utrzymuje ciepło.

Po co więc zabierać ze sobą w podróż kilka rodzajów bielizny, którą użytkuje się w zależności od warunków pogodowych skoro można mieć tylko bieliznę termoaktywną na rower trekkingowy i podróżować w spokoju.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.