Jak wybrać szkołę języka angielskiego?

Dodane przez [email protected],

  Filed under: Nauka
  Comments: None
  Tagi: , ,

Istnieje wiele szkół proponujących naukę języka angielskiego. Wybór nie jest łatwy, dlatego musimy dobrze przeanalizować dostępne oferty. Szkoła może być bardzo popularna, ale to wcale nie świadczy jeszcze o jej wysokim poziomie nauczania. Warto porównać oferty najbardziej interesujące, pomoże to podjąć nam decyzję.

Doświadczeni lektorzy
Najlepiej porozmawiać z nauczycielem, który będzie nas kształcił, dowiedzieć się czy jest on wykwalifikowany i doświadczony oraz czy potrafi przekazać nam swoje umiejętności. Niesamowicie cenne jest indywidualne podejście do każdego ucznia. Ważne, aby szkoła zatrudniała native speakers – wykładowcę zza granicy, który ukończył kurs CELTA. Konwersacje z jego udziałem nauczą nas jak bez żadnego problemu ze świetnym akcentem porozumiewać się z cudzoziemcami.

Zdanie na temat szkoły.
Warto na forach sprawdzić jaką reputacje ma szkoła, choć nie zawsze komentarze pisane są przez kursantów, dlatego najlepiej sięgnąć po opinię osób, które uczęszczały do tej szkoły. Warto również sprawdzić akredytacje szkoły. Czy szkoła posiada akredytację ACCET lub British Council. W praktyce oznacza to, że jest monitorowana i świadczy najwyższe standardy nauczania.

Dostępne metody nauczania
Uczeń musi mieć zapewnioną grupę o niewielkiej ilości osób na tym samym poziomie co on. Kursant musi mieć wybór sposobu nauczania z którym najbardziej się utożsamia, zazwyczaj szkoły oferują metodę bezpośrednią i metodę komunikatywną.

Dodatkowe usługi szkoły
Dobrze, jeśli szkoła sprawdza postępy na zajęciach. Wideoteka oraz biblioteka umożliwiające wypożyczanie książek i filmów skutecznie pomagających w nauce języka angielskiego. Za małą dopłatą możliwość kursu w internecie, który umożliwi doskonalenie języka. Zajęcia powinny odbywać się minimum raz w tygodniu.

W dobie internetu dość łatwo porównać oferty szkół. Wystarczy wpisać w Google frazę angielski Warszawa lub angielski Kraków. Nic nie zagwarantuje nam dobrych wyników jeśli sami nie przyłożymy się do nauki. Dodatkową motywacją mogą być dla nas certyfikaty europejskie, które zdobywamy na koniec nauki. Są o często przydatne podczas poszukiwania pracy.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.