Yanosik dvr to nie tylko nawigacja!

Dodane przez autosystemy,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

             Dzisiaj opowiem o „nowym” Yanosiku. Jest to kolejne urządzenie występujące pod tą nazwą. Jednak ta wersja  jest znacznie ulepszona i może być wykorzystywana również, jako popularna kamerka samochodowa. Yanosik DVR do przede wszystkim nawigacja. Plusem Yanosika jest to, że  aktualizacja map następuje w czasie rzeczywistym, na bieżąco informując nas o robotach na drodze czy wypadkach. Główną cechą tej nawigacji jest też fakt, że jest ona online – z funkcją SMART TRAFIC. A więc to, co dla jednych będzie zaletą ( na bieżąco aktualizowana mapa) a dla innych wadą (brak zasięgu w trasie) jest na pewno innym rozwiązaniem nawigacji samochodowej.

               Monitor jest wystarczająco duży, bo ma  6 cali. Komunikaty występują w wersji graficznej ale i tekstowej. Także  wizualizacja map jest standardowo dwu lub trójwymiarowa.  Interesującą funkcją Yanosika jest możliwość zaznaczania na trasie istniejących lub odznaczanie nieistniejących np radarów na trasie. Zdarza się bowiem, że niektóre radary zmieniają miejsca położenia i wtedy ta funkcja jest korzystna.

          Yanosik DVR to także  wideorejestrator z Auto Crash Recorder czyli z automatycznym zapisem w pamięci przy wykryciu ostrego hamowania lub zderzenia. Wbudowanej pamięci w urządzeniu mamy 8GB i istnieje możliwość rozbudowy.

yanosik dvr aktualizacja map

Nawigacja Yanosik DVR na androidzie

             Aby cieszyć się w pełni z urządzenia nawigacji należy wykupić abonament na 6 miesięcy lub na rok. Wówczas będziemy mogli cieszyć się możliwościami YANOSIKA DVR.  Możemy również zrezygnować z opcji nawigacji i używać tylko urządzenie jako wideorejestrator samochodowy. Jest to fajna propozycja, zwłaszcza za tę cenę i w miarę dobrej jakości urządzenie. Tym bardziej, że do jego powstania NAVROAD, a więc znana firma zajmująca się nawigacjami, tematem AUTOMAP itd, występuje, jako producent oraz firma Neptis – operator systemu YANOSIK.

             Gdybyśmy zdecydowali się tylko na  kamerę samochodową, nie płacąc abonamentu w kwocie 99 zł za pół roku, to możemy skorzystać z 30 dniowego darmowego okresu „sprawdzania” nawigacji. W czasie tego okresu w pełni korzystamy z wszystkich opcji nawigacji. Minusem skorzystania z tej  funkcji jest brak możliwości zwrotu Yanosika DVR,  w formie odstąpienia od umowy, gdy zakupiliśmy go przez internet. Dzieje się tak dlatego, ponieważ każdemu urządzeniu ( indywidualny numer ) jest przypisany tylko jeden okres próbny, w celu sprawdzenia możliwości urządzenia do nawigacji. Więc w przypadku chęci zwrotu urządzenia do sprzedawcy nie możemy mieć wykorzystanego okresu testowego.

yanosik dvr naiwgacja i kamerka samochodowa

Yanosik dvr możliwości

            Tak więc urządzenie jest naprawdę udane, wielofunkcyjne i w dobrej cenie. Przy czym, co może być dla niektórych wadą, że zainstalowana, a tym samym aktualizowana mapa do mapa POLSKI i Litwy. Więc z możliwości nawigacji za granicami Polski nie skorzystamy, ale w Polsce na pewno będziemy z niej zadowoleni.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.