Ubezpieczenia komunikacyjne OC AC i NNW

Dodane przez parka,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Tematyka ubezpieczeń staje się coraz popularniejsza- prawdopodobnie przyczynia się do tego zwiększenie świadomości ludzi. Pamiętajmy, że nieszczęście może się przydarzyć każdemu, w żadnym razie nie wiemy kiedy i co nam się złego przydarzy. Ci, którzy zdecydowali się ubezpieczyć są w największym stopniu tego świadomi. Największą część ubezpieczonych stanowią właściciele auta decydujący się na ubezpieczenie w drodze. Czym są ubezpieczenia komunikacyjne?

Ubezpieczenia komunikacyjne- definicja

Ubezpieczenia komunikacyjne są rodzajem ubezpieczeń majątkowych oraz niektórych osobowych. Polisy te mają ścisły związek z ruchem drogowym i zdarzeniami, które mogą z niego wyniknąć. Dzięki nim mamy zapewnioną ochronę w razie nieprzyjemnych zdarzeń takich jak wypadek, kolizja lub nawet w niektórych wypadkach kradzież. Ważną cechą ubezpieczeń komunikacyjnych jest to, że zapewniają bezpieczeństwo nasze jak również i innych uczestników ruchu. Należy pamiętać dodatkowo o tym, że chronione jest mienie, jak również zdrowie i życie nasze oraz innych.

Tak szerokie spektrum działań oraz różnorodność oferowanych usług czyni ubezpieczenia komunikacyjne jednym z najpopularniejszych. Aż 2/3 wszystkich podpisanych polis należy do rodzaju komunikacyjnych. A są nimi ubezpieczenia: OC, AC oraz NNW.

Ubezpieczenie OC- ochrona poszkodowanych

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza samochodu jest obowiązkowym ubezpieczeniem majątkowym, które zabezpiecza nasz interes ekonomiczny. Dlaczego jest tak ważne? Ponieważ chroni kierowcę ubezpieczonego samochodu przed finansowymi skutkami zdarzeń, których jest sprawcą. Zakład ubezpieczeń w ramach umowy przenosi naszą odpowiedzialność na siebie i wypłaca osobom poszkodowanym odpowiednia rekompensatę. Wypłacone świadczenie ma służyć pokryciu kosztów naprawy samochodu lub rehabilitacji, jeżeli poszkodowany doznał uszczerbku na zdrowiu.

Co prawda my sami nie skorzystamy bezpośrednio z ubezpieczenia OC, ale sytuacja ta zmienia się diametralnie kiedy to my jesteśmy ofiarami nieszczęśliwego wypadku. Wtedy bardzo szybko się przekonujemy, dlaczego ubezpieczenie to jest obowiązkowe.

Ubezpieczenie Autocasco- ochrona naszych samochodów

Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem z rodzaju komunikacyjnych. Różni się od ubezpieczenia OC tym, że ochrona z tytułu AC dotyczy bezpośrednio nas samych. W razie uszkodzenia auta, nawet całkowitej jego straty, ubezpieczyciel zobowiązuje się do polepszenia naszej sytuacji- likwiduje zaistniałą szkodę. Szkoda ta dotyczy przede wszystkim uszkodzeń powstałych w wyniku wypadku, kolizji, czy też nawet drobnego zdarzenia, takiego jak utrata lusterka. Autocasco może przewidywać dodatkowo ochronę w przypadku kradzieży auta. Likwidacja szkody przeważnie polega na wypłacie odszkodowania.

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera- ochrona zdrowia i życia

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera jest ubezpieczeniem osobowym. Zapewnia ono ochronę osób przebywających w ubezpieczonym aucie, bez znaczenia kim oni dla nas są. W ramach ubezpieczenia NNW zakład ubezpieczeń zobowiązuje się do wypłacenia świadczenia wszystkim poszkodowanym– szkoda może polegać na uszkodzeniu ciała lub śmierci. Na co wykorzystane zostanie odszkodowanie należy już do zainteresowanego, może je wydać na leczenie lub rehabilitację.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.