Jak się nie nudzić w czasie podróży samochodem?

Dodane przez autosystemy,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Jak miło spędzić czas w trakcie długiej jazdy samochodem?

Coraz cieplej na dworze, a to pozwala nam układać plany na wiosenne weekendy. Przed nami majowe wolne dni, a potem już zbliżamy się do wakacji dużymi krokami.

Jednak planując dalekie podróże pamiętajmy, że często nasza rodzina zwyczajnie nudzi się podczas jazdy. Żeby tego uniknąć możemy pomyśleć o zamontowaniu rożnych systemów multimedialnych w naszych samochodach. Ofert tego typu urządzeń jest baaardzo wiele. Zaczynając od małych monitorów , po tablety samochodowe, a kończąc na w pełni wyposażonych stacjach multimedialnych z monitorami np. 15’.

monitor podsufitowy do samochodu

monitor samochodowy podwieszany 15

W czasie dłuższych tras nie tylko nasze dzieci siedzące na tylnych siedzeniach mogą obejrzeć film. Pamiętajmy, że jadąc długo, też potrzebujemy my kierowcy odpoczynku. W takiej sytuacji możemy zatrzymać się na parkingu i zrelaksować się oglądając komedię J.

Dodatkowym atutem tego typu rozwiązań jest np. podróżując camperem zamontowanie tam odtwarzacza DVD wraz z monitorem. Oczywiście zakładamy, że jedziemy odpocząć od tv na wakacjach, ale czasem możemy w ciągu dnia zarejestrować chociażby filmik z naszym udziałem a wieczorem obejrzeć go wspominając dzień.

Zanim zdecydujemy się zakupić odpowiedni odtwarzacz i monitor musimy najpierw ocenić ile posiadamy na to miejsca. Powinniśmy też zastanowić się nad kwotą przeznaczona na ten zakup, a także ile chcemy i w jaki sposób zamocujemy monitory.

Jedną z możliwości, pod względem 2w1 jest zakup monitora z odtwarzaczem DVD. Tu pozostaje kwestia wyboru wielkości monitora a zarazem środków, jakie chcemy poświęcić na ten zakup. Możemy zainwestować w jeden lub dwa takie monitory z napędem DVD np.

odtwarzacz samochodowy z dvd i monitorem

monitor z dvd samochodowy

, w zależności od posiadanego miejsca. W tym przypadku dodatkową zaletą są słuchawki w komplecie. Łatwiej będzie nam cokolwiek oglądać nie przeszkadzając sobie nawzajem.

Możemy również skorzystać odtwarzacza DVD jako osobnego urządzenia i dodatkowo zainstalować monitory. I tu także, jeśli chodzi o gabaryty monitora mamy kilka wymiarów do wyboru od np. 8’ do 19’. Te większe zazwyczaj instalowane są w większych samochodach typu kamper lub autokarach, busach.

clarion monitor z odtwarzaczem DVD

odtwarzacz DVD z monitorem clarion

Do tego znajdujemy odpowiednie miejsce na sam odtwarzacz i możemy korzystać z dobroci oglądania filmów w czasie jazdy do naszego wymarzonego miejsca na odpoczynek.

odtwarzacz DVD do samochodu

odtwarzacz DVD samochodowy

Dobrym sposobem na atrakcyjna podróż, jeśli nie chcemy podziwiać widoków za oknem samochodu jest inwestycja w stację multimedialną. Tu możemy skorzystać również dlatego, że w komplecie jest często nawigacja samochodowa. Co prawda na ”tył” i tak musimy kupić monitory, ale też markowa stacja ma dużo dodatkowych funkcji, oprócz standardowego odtwarzacza DVD.

Ostatnia moja propozycja to zakup tabletów 1 lub 2 mocowanych na specjalnych uchwytach na zagłówkach foteli. Plusem na pewno w tym przypadku jest możliwość połączenia się z siecią przez własny telefon komórkowy. Tablet marki LENCO ma wbudowany system android, co już mówi samo za siebie. Jest typowy przenośny odtwarzacz DVD + monitor, jednak dziś zwłaszcza młodsi pasażerowie będą się cieszyć z tego typu rozwiązania.

TABLET LECO CARTAB SAMOCHODOWY

tablet przenośny do samochodu lenco

Podsumowując, jakiekolwiek wybierzemy rozwiązanie przeczytajmy dokładnie opis produktu. Zobaczmy czy wymiary będą odpowiednie dla naszego pojazdu, czy będziemy dobrze widzieć filmy w czasie jazdy. Zwróćmy uwagę na funkcje odtwarzacza i monitora, bądź zestawu. Zapytajmy również o opinię naszych pasażerów, który monitor im bardziej odpowiada. (Mamy możliwość montażu monitora w zagłówkach fotela czy podwieszane na suficie). Dopytajmy o szczegóły sprzedawcę.

A teraz szczęśliwej drogi!

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.