Malowanie proszkowe czy tradycyjne?

Dodane przez Inrig,

  Filed under: Moto
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Malowanie proszkowe jest jedną z technik lakierniczych, polega ona na nanoszeniu na powierzchnie metalowe farby w postaci proszku. Ten proszek w następnym etapie jest poddawany fluidyzacji, a później zostaje utwardzony pod wpływem temperatury.

Technologia proszkowa jest dużo lepsza od zwykłej farby rozpuszczalnikowej dzięki temu że pozwala na bardziej precyzyjne pokrycie powierzchni farbą. Między innymi dlatego ta metoda zebrała tyle zwolenników i obecnie jest standardem jeżeli chodzi o przemysł motoryzacyjny, na przykład felgi.

Lakiernictwo proszkowe od zwykłego wyróżnia przede wszystkim rodzaj farby. Tradycyjne farby zawierają rozpuszczalnik, który jest potrzebny do utrzymania farby na metalu. W przypadku farby proszkowej ten rozpuszczalnik nie jest już potrzebny, ponieważ metoda proszkowa opiera się na nakładaniu farby przy pomocy specjalnego urządzenia przez które zostaje ona sprowadzana do postaci płynnej.

Obecnie wiele firm motoryzacyjnych jak nie wszystkie korzystają z technologii malowania proszkowego między innymi dlatego, że może ona wzmocnić powierzchnie na której nakładana jest farba i uodpornić ją na urazy mechaniczne. Ma to szczególną wartość przy karoseriach i felgach, bo są one na to najbardziej wrażliwe, dlatego właśnie przy tych elementach samochodowych jest wykorzystywana ta technika najczęściej.

Zachęcam was do korzystania z technologii malowania proszkowego z prostego względu – jest dużo lepsza i szybsza od lakierowania tradycyjnego, a wiadomo czas to pieniądz a na jakości się nie oszczędza.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.