Jak zaaranżować własną łazienkę

Dodane przez Twistet,

  Filed under: Kultura
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

W obecnych czasach toaleta to bez wątpienia jedno z najistotniejszych i centralnych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Bez niej trudno nam jest wyobrazić sobie swoje życie i jest to pomieszczenie zarazem użytkowe jak i nadzwyczaj intymne, więc coraz większą uwagę przykładamy do jej wystroju i wyposażenia.

Łazienka w swojej pierwotnej podstawowej roli musi być niewątpliwie użyteczna i oferować nam praktyczne rozwiązania związane z załatwieniem własnych fizjologicznych potrzeb czy odświeżeniu się i zatroszczeniu się o swoją higienę. Aby jednak łazienka nie była jedynie użyteczna, ale i wygodna i zaciszna warto zastanowić się i opracować jej wystrój w taki sposób, żeby odpowiadał nie tylko nam ale i pozostałym mieszkańcom. Wertując katalogi czy choćby strony internetowe przeznaczone wystrojom wnętrz zdoła nam się cisnąć w oczy fakt, iż aktualnie projektanci kładą nacisk raczej na bardziej minimalistyczny rezultat wystroju łazienki i zestawienie ze sobą kilku rozmaitych stylów aranżacyjnych.

Minimalistyczne podejście w aranżacji łazienki nie ujawnia się jedynie w oszczędnym zarządzaniu przestrzeniom, ale dotyka także postaci ceramicznej, kształtu rur a nawet znalezieniem położenia na różnorodne toaletowe bibeloty, które mogły by zburzyć całościową koncepcję. Z owych powodów w współcześnie aranżowanych łazienkach stosowany jest np. podtynkowy WC kompakt, który sprawia wrażenie unoszącego się nad ziemią, osobne przeszklone prysznice, które nieomal wtapiają się w otaczającą je przestrzeń.

Przyzwoicie zaprojektowana i zaaranżowana łazienka to także stosownie dopasowane płytki właściwie komponujące się z fugami, poprawne oświetlenie, schludne i praktyczne umywalki z ceramiki i cały szereg mniejszych dodatków, które oddziałują na całokształt formy którą dobraliśmy do łazienki.

Pamiętajmy, że właściwie wyposażona toaleta to pierwszy krok ku bardziej dogodnym warunkom życiowym i zbudowania swojego wyjątkowego i jedynego miejsca na ziemi.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.