Jak urządzić kuchnię otwartą

Dodane przez marta.czerwinska,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: ,

Łączenie salonu z kuchnią to bardzo popularny zabieg w zakresie aranżacji wnętrz. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy sprawić, że przestrzeń będzie prezentować się przestronnie, estetycznie i nowocześnie. Jak urządzić takie pomieszczenie? Oto kilka rad, które ułatwią zrealizowanie tego zadania.

Salon z aneksem kuchennym to propozycja dla osób, które lubią czuć się zintegrowani zresztą rodziny. Taka przestrzeń dalej możliwość interakcji. Dzięki temu gotowanie i odpoczynek w gronie rodzinnym nie muszą się wykluczać. Bardzo się to przydaje w momencie gdy mamy gości i nie chcemy tracić z nimi kontaktu podczas przygotowania obiadu w kuchni . Dodatkową zaletą jest możliwość łatwego rozprzestrzenienia się aromatu potraw. Nie ma nic lepszego niż zapachy wydobywające się z pieca kiedy wykonujemy przepis na ciasto.

W takim pomieszczeniu ważne jest rozplanowanie detali. Wyposażenie kuchni i wystój salonu powinny ze sobą współgrać kolorystycznie i stylistycznie. Dobrym sposobem będzie postawienie niewielkiej ścianki działowej, która odgradzałaby zlewozmywak. Tum sposobem brudne naczynia nie raził by gości znajdujących si w salonie. Innych rozwiązaniem jest wyspa kuchenna, która odgradzała by wprost przestrzeń salonu i kuchni. Może ona pełnić zarówno funkcję roboczego blatu kuchennego, jak i barku w salonie.

Organizując przestrzeń kuchni otwartej warto zwrócić uwagę na to by szafki i półki miały maksymalnie dużą pojemność im mniej przedmiotów zostanie na wierzchu, tym bardziej estetycznie będzie się prezentować. Użycie podobnego typu materiałów i wzorów sprawi, że pomieszczenie wy da się większe niż jest w rzeczywistości.

Ciekawym rozwiązaniem będzie wymieszanie akcentów po to by wyodrębnić charakter obu powierzchni. W zależności od stylu możemy zastosować zróżnicowane barwy lub materiału na podłodze lub ścianach. To rozwiązanie pozwoli uzyskać niepowtarzalny efekt.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.