W jaki sposób stworzyć paczkę baletową

Dodane przez giedymin200,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , ,

W niniejszym poście powiemy, jak zrobić najistotniejszą część kreacji baletnicy – czyli tiulową spódniczkę tutu. Tak naprawdę nie jest to zbytnio skomplikowane do wykonania, dlatego na pewno, że nikt nie powinien mieć z tym większych trudności.

Paczka baletowa miała sporo przemian, by dojść do swojego obecnego wyglądu. Jej archetypem jest spódniczka skomponowana z wielu warstw tiulowych sięgająca połowy łydki. Wtedy za gorszące uważano nawet spódniczki sięgające kolan i z tego powodu nawet baletnice musiały przystosować się do tej zasady, mimo tego, że w tańcu nie było to zbytnio praktyczne.

Aktualnie spódniczka tutu posiada dwa oblicza: może to być całkowicie usztywniona, pod kątem prostym odstająca od bioder spódniczka, ale też lekko opadająca w swej formie przypominająca tulipan. Po tym zwięzłym wstępie przejdźmy do praktycznej części!

Jak stworzyć spódnicę baletnicy?

Będziesz potrzebować:

– rolki z tiulem
– gumka
– ozdobna tasiemka
– nożyczki i centymetr

Część praktyczna:

Zacznij od tego, aby odliczyć oczekiwaną długość spódnicy, a następnie skroić w miarę wąskie paski mające dwie odmierzone wcześniej długości. Następnie zmierz właściwą ilość elastycznej gumki i zwiąż ją. W następnym etapie trzeba złożyć w pół uprzednio skrojone elementy i dokładnie zawiązać je na gumce w taki sposób, by nie pojawiały się żadne luki. Na sam koniec weź ozdobną wstążkę i owiń tiulowe supełki znajdujące się na gumce, robiąc sploty pomiędzy partiami tiulu. Jeśli zostanie Ci nieco wstążki możesz wykonać z niej piękną kokardkę.

W zasadzie to już jest wszystko – życzymy powodzenia!

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.