Co musisz wiedzieć przed zakupem kuchni na wymiar

Dodane przez dario,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , ,

Nowa, funkcjonalna i estetyczna kuchnia jest jednym z ważniejszych miejsc domów i mieszkań, stąd tak duża wagę przykłada się do jej odpowiedniego zaprojektowania i zaplanowania. Planując inwestycję tworzy się bardzo ogólne plany i schematy usytuowania mebli, urządzeń AGD, układu itp. Bardzo często wszystkie etapy poprzedzane są długimi obserwacjami gotowych inspiracji i projektów kuchni, aby zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami funkcjonalnymi. Pomaga to w przygotowaniu sobie określonej wizji i ciekawych rozwiązań, które zostaną zaadoptowane we własnej kuchni.

Wymiarowanie kuchni i określenie możliwości podłączeń do przyłączy wody, gazu, kanalizacji

kuchnia na wymiar

Korzystając z usług projektantów wnętrz zawsze pierwszy etap wiąże się z rozmową, która nakieruje projektanta na właściwa drogę przy projektowaniu kuchni. Poruszane będą takie kwestie jak wybór materiałów do produkcji mebli, blatów, oszacowany zostanie kosztorys produkcji mebli i pracy. Po przeprowadzonej rozmowie pora na kolejny etap jakim jest dokładne zmierzenie pomieszczenia i określenie możliwości podłączeń do istniejących przyłączy. Jeśli układ planowanej kuchni będzie odbiegał od obecnych możliwości technicznych, ocenie będzie podlegała także możliwość zmodyfikowania warunków przyłączeniowych w kuchni, tak aby odpowiadały nowej koncepcji. Wymiar pomieszczenia i określenie warunków przyłączeniowych kończy drugi etap w projektowaniu kuchni na wymiar.

Projektowanie kuchni na wymiar

Po odwiedzinach w miejscu gdzie powstanie nowa kuchnia, projektant opracowuje koncepcję zabudowy meblowej oraz rozmieszczenia sprzętu i urządzeń. Projektant posiada pewną wiedzę, którą posiadł przeprowadzając rozmowę z interesantami i zna ich oczekiwania. Przede wszystkim musi wiedzieć:

  • w jakim stylu ma być zaprojektowana kuchnia,
  • jakich rozwiązań funkcjonalnych oczekuje klient,
  • jakich materiały chce wykorzystać klient,
  • jakie ma potrzeby i oczekiwana wobec nowej kuchni,
  • jaki ma gust i upodobania,
  • oraz inne sugestie przedstawione podczas rozmowy z klientem.

meble kuchenne na wymiar

Wizualizacja projektu kuchni na rzutach oraz 3D

Po zakończonej pracy klientowi przedstawiana jest wizualizacja. Dzięki temu może zobaczyć, jak dokładnie będzie wyglądała kuchnia i meble kuchenne przed samym montażem. Wizualizacja jest efektem projektu, który powstał w programie komputerowym. Jest ona omawiana na olejnym spotkaniu, gdzie każda strona może przedstawić swoje uwagi do projektu. Uwagi uwzględniane są w projekcie jeśli istnieje możliwość ich wprowadzenia, na ich podstawie przygotowywana jest kolejna wersja projektu i nowa wizualizacja. Można także poprosić o różne wersje projektu, aby porównać dostępne możliwości w aranżacji kuchni. Etap ten kończy się akceptacją ostatecznej wersji projektu.

Produkcja mebli i instalacja

Ostatnimi etapami inwestycji w kuchnie na wymiar są produkcja mebli oraz ich instalacja w docelowym pomieszczeniu. Firma projektująca meble kuchenne odpowiada za właściwy montaż przez firmę instalacyjną lub sama zajmuje się prawidłowym zainstalowaniem mebli i urządzeń. Po zakończeniu prac instalacyjnych w domu klienta następuje ostateczny odbiór kuchni, który kończy cały proces inwestycyjny.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.