Mąż nie chce pomagać w pracach domowych ?

Dodane przez mw.robocik,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , ,

Żyjemy w XXI wieku i jak pokazują nam badania, lecz i badani dobrze o tym wiemy, że to kobieta jest osobą zajmującą się domem. Nie można powiedzieć, że nie ma przypadków gdzie kobieta pracuje a mężczyzna zajmuje się domem, taki układ roli spotyka się bardzo rzadko.

Pewnie myślicie, że czyszczenie, sprzątanie i mycie to dla stereotypowego mężczyzny rzeczy a wykonalne. Większość mężczyzn również tak myśli, ponieważ uważają się oni za dominujących samców, którym po prostu nie przystaje sobie ubrudzić rączek pracami domowymi. Spędzając większość swojego czasu poza domem, robiąc karierę mają dobra wymówkę do tego aby nam nie pomagać w pracach domowych. Jednak tak patrzeć na to z przymrużeniem oka czy kiedykolwiek wyobrażałaś sobie jak James Bond myje podłogi lub Rambo myje naczynia? Wszyscy twierdzimy, że rola mężczyzny to zagwarantowanie bezpieczeństwa i godnego życia swojej rodzinie. Mężczyzna co udowodnione nie przykłada tak dużej wagi, do porządku czy jego braku. Jakie są powody tego, że mężczyźni niechętnie podejmują się prac domowych? W niniejszym artykule spróbujemy się przyjrzeć co prowadzi do takich sytuacji.

Po pierwsze mężczyzna to typ zadaniowy. Jeżeli nie wie co i jak ma posprzątać to najzwyczajniej w świecie tego nie zrobi. Jednym ze sposobów aby mężczyzna pomagał w domu jest na pewno rozmowa o tym, że dbanie o czystość to ważna sprawa i jest to wspólny wysiłek obojga partnerów. Jeśli chociaż raz pokażemy, swojemu mężczyźnie jak włączyć pralkę i jak należy segregować pranie, gdzie wlać płyn do prania i płukania oraz jaki program wybrać okaże się, że to wcale nie jest to czarna magia i mężczyzna chętniej się tego podejmie.

Po drugie jeżeli dojdzie to sytuacji, że przykładowo mężczyzna umył okna, a jego partnerka krzyczy, że na szybach są smugi. Mężczyzna nigdy więcej nie podejmie się tego zadania z czystej woli. Postarajmy się chwalić nawet te najdrobniejsze chęci a żartobliwie podpowiedzieć mu jak należy prawidłowo to robić. Najczęściej wystarczy tylko krótka rozmowa możemy zostać dzięki naszym mężczyzną odciążone od codziennych żmudnych obowiązków w naszym domu.

Podsumowując dobrze oraz warto jest razem uczestniczyć w obowiązkach domowych, jest to jedna z możliwości do zbliżenia się z druga osobą, skłaniać do rozmów oraz ocieplić relację. . Wspólne decyzje co należy zrobić w domu, dzielenie się obowiązkami, w końcu zwykłe poproszenie o pomoc może zmienić diametralnie nasze życie w domu. Pamiętajmy o tym, że wbrew jakimkolwiek stereotypom o męskości, prawdziwy mężczyzna zna potrzeby swojej rodziny oraz dba o jak najlepszą atmosferę w domu oraz najzwyczajniej w świecie uwielbia być potrzebny. Pamiętajmy o tym, że dom to nasza wspólna przestrzeń, więc dbajmy o nią razem!

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.