Jak docenić swoje przeszłe sukcesy?

Dodane przez Tomasz Kołdrowski,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

JAK DOCENIAĆ SWOJE SUKCESY, BY ZBUDOWAĆ Z NICH SILNY FUNDAMENT NA PRZYSZŁOŚĆ?

 

A co jeśli każdy odniesiony sukces jest bagatelizowany przykład, zdany egzamin – no cóż miliony ludzi go zdało, rozmowa o prace – każdy przez to przechodzi nie wszystkim się udaje ale nie jesteś odosobnionym przypadkiem któremu się to udało.( z serii ,, Pytania od czytelników” )

Owszem jest to częste, że czasem w stanie negatywnych emocji, jak nam się coś nie udaje to możemy nie doceniać przeszłych sukcesów. Dzieje się tak z powodu tego iż w danym momencie życia, pod wpływem, chwilowych nieudanych prób, poddajemy się, robimy z tego fałszywa generalizację, błędne uogólniające przekonanie, które staje się subiektywnym filtrem przez jaki zaczynamy odbierać świat, siebie , innych i również nasze przeszłe doświadczenia, nasza podświadomość zaczyna filtrować z przeszłości tylko te doświadczenia ,, porażki” a pomniejsza nasze sukcesy, osiągnięcia, bagatelizuje ich znaczenie, w ten sposób zaczyna szukać w naszym życiu potwierdzeń tych niekorzystnych przekonań i je znajduje. Natomiast nasze sukcesy, osiągnięcia, bagatelizuje, niweluje, odbiera im wartość i zachodzi zmiana w sposobie postrzegania tych zdarzeń. Następuje tak zwana zmiana submodalności, ( czyli właściwości emocjonalnych i zmysłowych tych doświadczeń). Cała sztuczka polega na określeniu tego jak są w naszym umyśle odbierane przeszłe ,, sukcesy” i ,, porażki”. Należy zauważyć te różnice i podmienić submodalności . Odsyłam do artykułu na ten temat. Jest tam to poruszone, podane proste ćwiczenie , które możesz wykonać sama lub z druga osobą
http://www.sekretyrozwoju.com/sukces-i-porazka-techniki-zmiany-postrzegania-przeszlosci/
Poza tym, zastanów się tez nad tym czy to co nazywasz porażką nie lepiej nazwać informacja zwrotną, która nauczyła Cię, że tamten sposób na zrobienie czegoś akurat nie był najlepszy i warto zmienić podejście i poszukać nowych sposobów. Jeśli w tym samym lub podobnym kontekście kilka razy Ci się udało, lub znasz osobę, która to robi lepiej to zanalizuj to, podpatrz, podpytaj. Jeśli 2 osoby w tym samym momencie z podobnymi zasobami do czegoś dążą i do pewnego momentu patrząc z zewnątrz mają ten sam efekt, to samo robią a nagle od pewnego momentu jedna osoba ma lepsze wyniki, jest skuteczniejsza to oznacza, iż jest między tymi dwiema strategiami myślenia/działania ( na poziomie wiedzy, umiejętności, przekonań, motywacji, sposobu etc..)pewna różnica, która wywołuje różnice. Nie zawsze z pozoru łatwo jest ja wychwycić ale jest to do zrobienia.
Wykonaj to ćwiczenie i zaobserwuj jak się zmieniło Twe postrzeganie swych sukcesów z przeszłości. Mam nadzieję, że pomogłem.

Tomasz Kołdrowski – Life&Career Coach

http://www.sekretyrozwoju.com/page/6/

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.