Czym jest pianka PUR?

Dodane przez [email protected],

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: ,

Pianka PUR to materiał, który z każdym rokiem zdobywa sobie rosnącą popularność. Wpływ na to mają przede wszystkim jej właściwości pozwalające na jej zastosowanie w bardzo różnorodnych sytuacjach.

Niezwykłą zaletą tej pianki jest przede wszystkim to, iż zwiększa ona swoją objętość ponad sto razy. Dlatego też czyni z niej to idealny materiał do wykonywania takich prac jak na przykład ocieplanie budynku pianką. Zachowuje swoje właściwości, jest materiałem niepalnym a poza tym wykonywanie prac przy jej zastosowaniu trwa znacznie krócej, co bardzo często przekłada się na znacznie niższe koszty robocizny. Szczególnie ocieplanie pianką poddasza daje bardzo dobre efekty, dlatego też jest do tego celu coraz częściej stosowana.

Przede wszystkim pianka PUR posiada bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła. Dzięki temu można mieć pewność, że znacznie więcej pozostaje go wewnątrz budynku, tym samym obniżając koszty związane z ogrzewaniem. Istotną zaletą jest także jej waga, jest bowiem o wiele lżejsza od innych materiałów, i co za tym idzie, nie powoduje tak dużego obciążani konstrukcji. Spieniona pianka może być nakładana tak samo na zewnątrz, jak też wewnątrz budynków. To czyni z niej materiał dość uniwersalny.

Pianka PUR może być także dowolnie modyfikowana, na przykład docinana po zastygnięciu. Nie trzeba więc się martwić tym, iż w czasie wykonywania izolacji jej warstwa będzie nieco grubsza niż planowana. Do docięcia warstwy pianki nie trzeba posiadać specjalnych narzędzi, bez większych problemów można to zrobić przy pomocy ostrego noża.

Dodatkową zaletą, jaka ma pianka jest także to, iż nie tylko nie powoduje korozji metalowych elementów, na które jest naniesiona, ale wręcz chroni je przed działaniem czynników które ją wywołują. Poza tym w przypadku stosowania pianki PUR nie jest konieczne montowanie dodatkowych elementów, które miałyby ją podtrzymywać, przylega bowiem bez problemu do każdej powierzchni. Nanoszenie pianki a sposób natryskowy powoduje także, iż nie ma konieczności zatrudniania dużej ilości osób do osiągnięcia wyznaczonego celu, czyli wykonania określonej ilości ocieplenia. W porównaniu z wieloma innymi, stosowanymi na rynku produktami, pianka PUR wypada na ich tle bardzo dobrze.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.