Czym jest Biuro informacji Kredytowej?

Dodane przez [email protected],

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: ,

Skrót BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją gromadzącą wiadomości o zobowiązaniach i pożyczkobiorcach Trafiają tutaj pełne informacje o każdym zobowiązaniu zaciągniętym w bankach bądź w tzw. SKOKach Dane te są były i będą przekazywane podmiotom rynku finansowego, które w ów sposób kontrolują wiarygodność finansową potencjalnych kredytobiorców Warto wiedzieć, że jeżeli firma, w jakiej bierzemy pieniądze korzysta z bazy BIK, to niejako zgodnie z zasadą także nasze dane przedstawia do BIK.
Wszyscy trafiamy do BIK.
Każdy z nas ma swój rejestr w BIK bez znaczenia czy regulują raty punktualnie, czy też zdarzają się nam przeciągnięcia płatności. Nierzadko uważamy BIK negatywnie, bo jakakolwiek wiedza o wcześniejszych problemach potrafi powodować nie tylko uzyskanie gorszych warunków kredytu, ale również odrzucenienim jego zapewnienia. Trzeba wiedzieć tymczasem, iż BIK z całą pewnością może zadziałać na naszą korzyść jako osoby ubiegającej sięo kredyt. Jeżeli w przeszłości mieliście już jakiś, a raty były opłacane terminowo, wówczas oczywiście dla banku będzie to zatem wiedza o wyższej wiarygodności takich pożyczających Skoro tylko spełnia się pozostałe wymogi, to wniosek o kredyt nie zostanie pominięty.
Dobra historia w banku to też okazja zdobycia finansowania z delikatniejszym oprocentowaniem. Faktycznie przeważająca część informacji, które się tam znajdują dotyczy oczywiście punktualnie rozliczanych rat, a więc poprawiają one wiarygodność kredytową interesantów banków By dane klienta znalazły się w BIK-u, instytucja, w której bierzemy kredyt, musi nas poinformować, że ma zamiar je tam umieścić.
Warto wiedzieć, iż czasami określany „czysty BIK” nie jest dla banów pozytywny bo klient wolny od historii kredytowej jest \ niewiadomą. Wielokrotnie więc profesjonaliści ludziom z czystym bikiem radzą by przed większym kredytem pożyczyć chociażby na maszynkę do mięsa Warto zbudować interesującą historię, aby łatwiej zdobyć wysoki kredyt.
Jeżeli szukasz dalszych informacji zajrzyj na witrynę Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.