Jak budować bez prądu?

Dodane przez [email protected],

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: , ,

W sytuacji gdy czas pospiesza, i energetyka nie śpieszy się z zaakceptowaniem przyłącza energii lub mamy jakiś problem z otrzymaniem umowy na przyłączenie kabla, można się zaopatrzyć w przydatny agregat prądotwórczy. Takie urządzenie przydać też może się później, kiedy zaistnieje niesprawność sieci elektrycznej i będziemy bez prądu
Jak powinno się dobierać agregat?

Ponad wszystkim powinniśmy dowiedzieć się u pracowników do których urządzeń dostęp do prądu będzie konieczny. Urządzenia grupujemy podług typu podejmowanej energii elektrycznej na:

Urządzenia indukcyjne (silniki 1-fazowe i trójfazowe, zawierają się w tej grupie także elektronarzędzia)
Urządzenia rezystencyjne (sprzęty domowy i oświetlenie)
Urządzenia nieliniowe ( sprzęt multimedialny)

Występuje też rozdział na grupy zależnie od zastosowanych faz. Stosuje się to również takich agregatów jakie dzieli się na jednofazowe i również 3-fazowe. Odbiorniki jednofazowe to przyrządy o największym natężeniu energii 230 V. Są to najczęściej sprzęty o mały poborze mocy: sprzęty domowe, silniki 1-fazowe czy ogrzewanie. Agregat 1-fazowy może wystarczyć do uruchomienia niewielkiej betoniarni, wiertarki z udarem lub wyrzynarki Makita. Rzecz jasna wyposażonej w silnik 1-fazowy.
Jeżeli nasza budowa jest duża, wówczas musimy mieć agregat 3-fazowy. Przyłączymy do takiego sprzętu zarówno sprzęty jedno, a także 3-fazowe (o dużej sile). Po dokonaniu budynku agregat z trzema fazami przyda się jedynie w takiej sytuacji, jeśli mamy na przykład trójfazową kuchnię AGD.

Niezależnym punktem jest siła agregatu prądotwórczego. Jest to uzależnione od ilości oraz jeszcze energii niezbędnych na terenie budowy narzędzi. Pamiętajmy, że rzadko jest tak, żeby absolutnie wszystkie działały symultanicznie. Na niewielkiej budowie agregat prądotwórczy o sile ok sześciu- siedmiu kW z pewnością będzie wyborem absolutnie dostatecznym.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.