6 sygnałów, że czas na zmianę pracy – Meega Porady

Dodane przez meega,

  Filed under: inne
  Comments: None
  Tagi: ,

Odczuwasz nieustanny stres z powodu pracy? Myśl o pracy przyprawia Cię o mdłości? Czujesz się zdemotywowany, wypalony, niedoceniony? Zanim dotrzesz do pracy stajesz się kłębkiem nerwów? A może denerwują Cię ludzie, z którymi pracujesz? Być może to czas na zmiany w Twoim życiu zawodowym. Czas spojrzeć prawdzie w oczy i zastanowić się czy można tak dalej funkcjonować? Jeżeli podane sygnały zabrzmią dla Ciebie znajomo, oznacza to, że właśnie nadszedł ten czas, aby obrać inna ścieżkę zawodową.

Brak zapału

Każdy poranek stanowi dla ciebie wyzwanie? Poniedziałek to najgorszy dzień, kiedy po udanym weekendzie musisz wrócić do ,,szarej rzeczywistości“? Na samą myśl o pracy odczuwasz ból brzucha, jesteś zmęczony, zaniepokojony, zżera Cię rutyna? Twoje ciało podpowiada Ci coś, czego nie chce zaakceptować Twój umysł – czas na zmianę pracy!

Szef despota

Twój przełożony doprowadza Cię do szału? Jest niesprawiedliwy w swoich ocenach i zwykle nie ma racji? Czujesz się upokorzony, kiedy przy pozostałych pracownikach zwraca Ci stale uwagę? Najgorsze jest to, że nie masz na niego wpływu i nie jesteś w stanie zmienić jego zachowania. Jednak pocieszający jest fakt, że to ty decydujesz, gdzie, z kim i z jakiego powodu pracujesz. Nie warto współpracować z ludźmi, którzy nas nie szanują i nie doceniają.

Niezadowalające wyniki

Wiele sygnałów pochodzących z zewnątrz wskazuje na zmianę pracy. Denerwują Cię współpracownicy, a polityka firmy pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli zdajesz sobie sprawę, że jesteś pracownikiem mało produktywnym, osiągasz kiepskie wyniki , postaraj się naprawić swoje błędy. Chyba, że twój plan ,,naprawczy“ nie przyniesie sukcesu, warto dokładnie zbadać, jaki jest tego powód. Być może zatem należałoby nieco zmienić receptę na Twój sukces zawodowy, czyli zmienić miejsce pracy, wykonywany zawód. Gdy Twoja praca będzie efektywna, możesz oczekiwać motywujących i wspierających działań ze strony Twojej firmy.

Niesprawiedliwe traktowanie

Każdy pracownik chce czuć się ważny w firmie i dzielić się z innymi swoimi pomysłami. Im większa motywacja, tym większe szanse na osiągnięcie zamierzonego celu. Innym ważnym aspektem pomyślnej i przyszłościowej współpracy jest zaangażowanie w rozwój firmy. Jeżeli przełożony nie dostrzega Twojego wkładu w rozwój firmy, odrzuca Twoje propozycje, nie docenia Twoich talentów, pomija Cię przy awansach, zapewne praca nie daje Ci satysfakcji. Trudno liczyć na to, że ta sytuacja odmieni się w najbliższym czasie.

Praca nie daje Ci wyzwań?

Siedzisz przy biurku i masz poczucie że marnujesz swój czas i talent? Twoje obowiązki zawodowe nie dają Ci możliwości rozwoju? W takim razie ta praca nie jest dla Ciebie. Zastanów się jaka ścieżka kariery zapewni Ci nowe wyzwania. Praca powinna dawać Ci satysfakcję oraz budzić poczucie entuzjazmu. Czy może być coś bardziej irytującego niż poczucie bezsensu wykonywanej pracy? W takiej pracy nigdy nie będziesz w pełni zadowolony z życia i nie wykorzystasz w pełni swoich możliwości. Szkoda czasu na pozostawanie w miejscu.

Praca a Twoje zdrowie i życie prywatne

Niemiła atmosfera w pracy, presja, stres, nadmiar obowiązków, brak satysfakcji z pracy czy nieustanne napięcie to wszystko może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Stres, który towarzyszy Ci w pracy zagości również w Twoim życiu prywatnym. Zauważyłeś już, że nie tylko Ty ale również Twoja rodzina i przyjaciele także cierpią z tego powodu? Jeżeli tak, rozważ inne możliwości zawodowe – Twoje zdrowie jest tego warte.

 

Jeśli twoja praca nie spełnia Twoich oczekiwań, przysparza ci więcej stresu niż satysfakcji nie czekaj długo, zmień to. Serwis pracy http://meega.pl pomoże Ci znaleźć pracę, dzięki której uwierzysz znowu w siebie i odzyskasz radość z życia.

Zmiana pracy należy do trudnych decyzji. Ale czy warto tkwić w czymś, co nie daje perspektyw?

 

Serwis pracy Meega.pl
Serwis Pracy Meega powstał w 2010 roku. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą dostarczającą od lat klientom z całego świata wysokiej jakości usługi z zakresu rekrutacji online. Skupiamy się na budowie i rozwoju efektywnego, łatwego w obsłudze narzędzia, służącego maksymalnie skutecznej komunikacji pomiędzy Pracodawcami i Kandydatami.

Wraz z z naszymi Klientami tworzymy jeden z najbardziej przyjaznych, efektywnych i nowoczesnych portali pracy na Świecie.
Nasze największe atuty to niebywała łatwość w dostępie do tysięcy ofert pracy z całego świata oraz przejrzystość serwisu. Dzięki systematycznej selekcji ogłoszeń, dostarczamy tylko oferty pracy dobrej jakości, co pozwala skrócić czas przeglądania stron, a jednocześnie zwiększa trafność wyszukiwania.
Meega wraz z serwisami partnerskimi dociera to milionów użytkowników z całego świata
Z każdym dniem staramy się z być bliżej potrzeb Naszych Użytkowników oraz jak najlepiej spełniać ich oczekiwania.

 

Artykuł opublikowała

Teresa Sołtys

Account Manager

http://meega.pl

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.