Zatroszcz się o swój rower

Dodane przez roundaway,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Coraz więcej naszych rodaków korzysta z rowerów – tak ukazują najświeższe pomiary, które wykonane były przez Centrum Badania Opinii Społecznej i inne znane ośrodki opiniodawcze. Są to bardzo satysfakcjonujące nowiny, albowiem w latach, których nasilenie pojazdów mechanicznych w miastach permanentnie wzrasta i spędzamy coraz więcej czasu w korkach, rower to idealna opcja na szybkie posuwanie się jezdniami przepełnionych miast, ale i nie tylko.

Z rowerów korzystamy nie tylko w obrębie miejskim, ale również ochoczo korzystamy z przeróżnych ścieżek rowerowych, leśnych traktów czy innych niezwykle malowniczych i odludnych miejsc. Rowery zwykle stosowane do zajęć rekreacyjnych posiadają swoje zastosowanie w wielu innych domenach naszego życia. Bardzo atrakcyjne w ostatnim czasie rowery miejskie doskonale dają sobie radę zarówno w warunkach codziennych dojazdów do pracy czy też do transportowania zakupów dzięki dołączonemu koszykowi. Holendrzy jak żaden inny naród ukochał sobie rowery miejskie, gdzie od wielu lat stanowią one stanowczą większość pojazdów eksploatowanych w miastach i możemy być tylko szczęśliwi, że i w Polsce zyskują one popularność.

Trzeba jednak zachowywać pamięć o tym, że każdy rower winien być odpowiednio dostosowany do poruszania się po drogach zarazem miejskich jak i tych skromniej odwiedzanych. Najistotniejszym oprzyrządowaniem o jakie powinniśmy się na starcie zatroszczyć jest oczywiście odpowiednie oświetlenie rowerowe. Żądane jest one nie tylko przez statuty kodeksu drogowego, ale i przez zdrowy rozsądek. Oświetlenie rowerowe musi być pełne czyli naświetlać drogę znajdującą się przed nami i wytwarzać sygnały o naszym położeniu pojazdom podróżującym za nami. Przede wszystkim jadąc wieczorami musimy zadbać o to aby być jak najmocniej widoczni na drodze, albowiem niewłaściwe oświetlenie jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji w których uczestniczą rowerzyści.

Pamiętając o tych paru drobnych jednakże ważnych detalach, szosy rowerowe otworzą się przed nami i powinniśmy robić z nich użytek, przede wszystkim gdy sprzyja ciepła pogoda i odczuwamy potrzebę chociaż na chwilę oderwania się od miejskiego zgiełku.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.