Wynajem długoterminowy w Polsce, czyli ford i długo, długo nic

Dodane przez giedymin200,

  Filed under: Hobby
  Comments: Możliwość komentowania Wynajem długoterminowy w Polsce, czyli ford i długo, długo nic została wyłączona
  Tagi: , , , , ,

Wynajem długoterminowy samochodów to w dzisiejszej dobie usługa, na którą wielu przedsiębiorców ma zaostrzony apetyt, ale którą niestety niewiele firm motoryzacyjnych jest w stanie świadczyć na poziomie, który byłby dla klienta w pełni satysfakcjonujący. Z pewnością już niebawem się to zmieni, bo przecież żelazna zasada ekonomii głosi, że jeśli jest popyt to musi być również i podaż. Zostawmy jednak póki co kwestię przyszłości (chociażby nawet tej najbliższej) i skupmy się na tym, jak wynajem długoterminowy wygląda na chwilę obecną.

Specjalistyczne raporty nie są przesadnie łaskawe dla tej gałęzi przemysłu motoryzacyjnego. Okazuje się, że tylko nieliczni klienci „wyrażają umiarkowane zadowolenie z tytułu podpisania umowy o wynajem długoterminowy”, znaczna większość natomiast narzeka na niedotrzymywanie warunków umowy, niską jakość samochodów oraz liczne problemy komunikacyjne na linii klient – świadczący usługę.

Jedną z marek, która w statystykach wybija się na czoło jest Ford, który bodaj jako pierwszy włączył taką propozycję w repertuar swoich usług i poniekąd przecierał w Polsce szlaki związane z zarządzaniem flotą samochodową. Oferta firmy ford sprawia wrażenie stabilnej i opartej na rozsądnych warunkach, włączając w to między innymi pełen pakiet ubezpieczeń AC, OC, NW i KR obowiązujący na terenie wszystkich państw członkowskich unii Europejskiej.

Na Zachodzie przeprowadzone zostały również badania, których przedmiotem było to, jak korzystanie z takiej usługi przekłada się na obroty firmy. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania, ponieważ wzrost wydajności sięgał wartości rzędu 40 – 70%. Można mieć zatem nadzieje, że inne koncerny długo nie pozostaną w tyle i pójdą śladem marki ford, bowiem wynajem długoterminowy to rozwiązanie ze wszech miar korzystne. Ekonomicznie, technologicznie i przede wszystkim organizacyjnie.

Be Sociable, Share!

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.