Gaz obezwładniający

Dodane przez hotspray.pl,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , ,

Chcąc zapewnić sobie bezpieczeństwo, wybieramy różne sposoby na ochronę własną umożliwiające samoobronę. Spora część osób decyduje się na naukę sztuk walki, ale Ci, w których naturze wysiłek fizyczny nie leży, bądź którzy w sytuacjach trudnych wiedzą, że i tak te umiejętności by im nie pomogły, poszukują innych sposobów.

Jak do tej pory cieszącym się największym uznaniem oraz będącym najbezpieczniejszym środkiem służącym do obrony własnej jest gaz obezwładniający. Znany też pod pojęciem gazu pieprzowego czy też miotacza gazu. Nie bez powodu używany przez służby oraz agencje ochrony, a coraz częściej wybierany właśnie przez spokojnych obywateli mających na uwadze, życie w czasach gdzie napastnika można się spodziewać zawsze i wszędzie. Istotną informację dla przyszłych użytkowników jest to, iż jest to środek uznany za broń, jednakże nie wymagający żadnego pozwolenia. Można więc zakupić go legalnie i dość niedrogo. Dość, ze względu na to, iż zakupić go można już za kilka złotych na pobliskim bazarku, ale w takim wypadku jakość z pewnością nie będzie szła w parze z ceną, a co za tym obrona własna w sytuacji kryzysowej może okazać się po prostu niemożliwa. Najlepiej skorzystać z renomowanych firm takich jak Fox Labs, Sabre albo Police Magnum. To gwarancja skuteczności i jakości za niewiele wyższą ceną, a za to zyskując bezcenne poczucie bezpieczeństwa i znacznie niwelując możliwość narażenia siebie podczas napaści na utratę zdrowia a co gorsza życia. Niestety nieumiejętnie używając gazu obezwładniającego samemu można stać się jego ofiarą. Takiego prawdopodobieństwa nie da się także wykluczyć w przypadku posiadania należytej wiedzy jak z niego korzystać, bowiem warunki atmosferyczne mogą być niesprzyjające podobnie jak i na przykład pomieszczenie zamknięte, w którym to użyty gaz obezwładniający staje się bronią obosieczną. Jeśli staniemy się nieumyślnie ofiarami i doznamy silnego działania drażniącego, można poradzić sobie na kilka sposobów. Oczywiście całkowity czas ustania dolegliwości bólowych mija co najmniej po 30 minutach, ale można ulżyć sobie w cierpieniu. Niewielką ulgę, ale zawsze jakąkolwiek przynosi przemywanie mlekiem. A przynajmniej zyskuje się jakikolwiek efekt w porównaniu do przemywania wodą czy też prób ścierania z twarzy środka, co może tylko pogłębić nieprzyjemne doznania. Zakupić można także tak zwane środki do dekontaminacji, które określane są jako skuteczne. Środkiem neutralizującym może być również alkohol, ale przemywanie nim twarzy nie jest polecane. Jakby nie patrzeć, przypadki samoistnego zadania sobie w ten sposób bólu nie należą jednak do częstych, a korzyści płynące względem własnego bezpieczeństwa są oczywiste.

Gaz pieprzowy daje przewagę co najmniej kilku sekund, które w razie potrzeby można przeznaczyć na skuteczniejszą walkę z napastnikiem, a co najważniejsze umożliwiają ucieczkę w bezpieczne miejsce. Gaz obezwładniający stanowi również skuteczny środek do obrony przed agresywnymi zwierzętami, na które również nie trudno się natknąć na przykład będąc w lesie.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.