Chrupiące gofry w każdym domu

Dodane przez Maks,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Na rynku jest dużo różnych możliwości na tworzenie kulinarnych przysmaków. Bardzo popularnym wynalazkiem stał się ostatnimi czasy przyrząd do robienia gofrów. Ale czym kierować się podczas kupowania i czy na pewno znamy odpowiedni przepis na nie?

Zakup gofrownicy!

Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat urządzeń kuchennych, możemy mieć duży kłopot odnośnie zakupu odpowiadającej naszym oczekiwaniom gofrownicy. W sprzedaży jest przecież tyle modeli, które różnią się od siebie nie tylko kształtem ale i mocą. Wariacji jest tak wiele jak wiele jest producentów. Czy można się w tym odnaleźć? Najważniejsze to opracować plan oraz wybrać swoje priorytety, co jest nam potrzebne w pierwszej kolejności. Jeżeli potrzebujemy szybkiego przygotowania gofrów musimy pomyśleć o urządzeniu z dużą mocą. Natomiast jeśli jesteśmy oszczędni, naszą uwagę powinniśmy skierować w stronę niedrogich, plastikowych rodzajów.

W dalszej części artykułu umieszczona została bardziej szczegółowa rozpiska, jakie typy gofrownic możemy spotkać na rynku.

W pierwszej kolejności powinniśmy kierować się naszym zapotrzebowaniem. Określając jaki kształt gofrów chcielibyśmy uzyskać i na ile osób będą one przygotowywane. Obecnie w sprzedaży, kształtów gofrów jest dużo. Możliwe jest przygotowanie tradycyjnych, prostokątnych lub okrągłych. Można także kupić urządzenie przygotowujące gofry w kształcie głowy Myszki Miki lub złączonych serduszek. Nie zapominajmy, że wybierając niestandardowy wzór gofrów, często są one mniejsze od tych tradycyjnych, ale też za jednym razem można przygotować ich większą ilość.

Załóżmy, że interesują nas gofry prostokątne i planujemy robić dwa jednocześnie. Zmniejszając obszar poszukiwań możemy teraz kupić urządzenie o konkretnej ilości watów. Nie zapominajmy, że im większa moc, tym szybciej się nagrzewa i piecze ciasto. Standardowa moc najczęściej sięga 800 W. Wiadomo, im wyższa moc tym cena także wzrasta. Ceny gofrownic zaczynają się nawet od 40zł, natomiast najdroższe modele mieszczą się w cenach powyżej tysiąca. Aczkolwiek te drogie modele są bardzo duże oraz zazwyczaj są stosowane w lokalach gastronomicznych.

Bez względu na jaką wielkość oraz moc się zdecydujemy, niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na tworzywo z jakiego wykonana jest gofrownica. Sama obudowa mogłaby być plastikowa, ale jednak zwróćmy uwagę by kupić sprzęt, którego płytki wykonane są stabilnego i mocnego materiału. Dzięki temu ciasto nie przykleja się do płytek, a i ich czyszczenie jest prostsze.

Na zakończenie możemy również zwrócić uwagę jakiego producenta jest nasza gofrownica oraz czy w zestawie posiada dodatkowe akcesoria jak np. gumowe obicia na nóżki i plastikowy patyczek do wyciągania gofrów. Warto także zakupić urządzenie z termostatem oraz lampką kontrolna. Dzięki temu nasze gofry nie będą się przypiekać tylko będą delikatne i chrupiące.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.