Artykuły plastyczne dla malarzy

Dodane przez kamilxu,

  Filed under: Hobby
  Comments: None
  Tagi: , , , , ,

Osoby, które zajmują się malarstwem profesjonalnie i od wielu lat, doskonale wiedzą jakie akcesoria są im potrzebne do pracy. Zaś osoby, które robią to hobbystycznie, często nie zdają sobie sprawy od szerokiego spectrum produktów, miedzy którymi można znaleźć ciekawe propozycje, które pozwolą uzyskać niezwykle interesujące dekoracje i wykonać urzekające dzieła.

Jakie farby artystyczne są najlepsze?

Jest to podchwytliwe pytanie, ponieważ nie ma takich. Wśród farb artystycznych najpopularniejsze są olejne oraz akrylowe, tuż za nimi znaleźć można akwarelowe oraz olejowodne. Wybór farby zależy od techniki malarskiej, którą chcemy się posługiwać. Farby olejne posiadają specyficzny połysk, i jeszcze bardziej specyficzny zapach. Większość dodatków do tych farb również jest na bazie olei, ale powoli odchodzi się od tej praktyki. Jakość farb zależy od składu, na przykład farby akrylowe to farby dwuskładnikowe: pigment oraz specjalna żywica. Wszelkie dodatki powodują, że farby tracą na jakości i są mniej trwałe, z tego też względu nie można nazwać ich artystycznymi.

Dodatki do farb

Każdy rodzaj farb posiada swoje słabe strony. Na przykład farby olejne bardzo długo schną, intensywnie pachną, są gęste i bardzo trudne do nakładania. Dodatkowo do tego rodzaju farb zalecane są rozpuszczalniki, grunty, werniksy oraz środki przyspieszające schnięcie i to bez straty na jakości obrazu!

Co jeszcze potrzebne?

Na pewno paleta, na którą będzie można nałożyć farby, mieszać i nakładać. Można spotkać palety plastikowe, lecz najlepiej sprawdzają się te wykonane z naturalnego materiału jakim jest drewno. Do palety potrzebne jest płótno lub podobrazie, te zależą od rodzaju obrazu jaki chcemy wykonać. Dostępne są płótna lniane, bawełniane oraz dodatkowo zgruntowane (powoduje to mniejszą chłonność farby przez płótno). Dodatkowo warto zdecydować się na stosowną sztalugę (studyjna lub plenerowa), która pozwoli nam na swobodną pracę. Ostatni wybór to wybór pędzli, tu spectrum jest szerokie, a producenci farb polecają konkretne pędzle pod konkretne farby.

Cały sprzęt i niezbędne artykuły plastyczne kupimy w dobrze zaopatrzonym sklepie takim jak Talen z Lublina.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.