Jak wykonać ściany działowe w domu szkieletowym?

Dodane przez kamilxu,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi: , , , ,

Uzyskanie właściwego komfortu w domu szkieletowym w ogromnej mierze zależy od poprawnego wykonania ścian wewnętrznych. Te zaś można wykonać na dwa sposoby, wykorzystując w tym celu szkielet stalowy i drewniany (nie ma to znaczenia). Jakich zasad należy przestrzegać?

Jak wygląda najczęściej spotykany przekrój ścian działowych?

Najczęściej ściany działowe w domach szkieletowych wykonuje się na stelażach drewnianych, a ostatnio spotykane są również profile metalowe. Wewnątrz ścian działowych znajduje się głównie wełna mineralna, która posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Ściany wewnętrzne posiadają okładzinę z płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych czy cementowo-włótkonych. Wytrzymałość płyt zależy głównie od jej rodzaju, część z nich są dodatkowo wzmacniane, przez co są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą posiadać również podwyższoną odporność na działanie ognia czy wilgoci. Najczęściej jednak standardowym materiałem są płyty g-k.

Jak uzyskać wysoki stopień izolacji akustycznej?

Izolacja akustyczna jest jednym z paru mankamentów tej technologii budowy domu. Dlatego zachowanie należytych standardów pozwoli na uzyskanie ścian o bardzo niskim stopniu przenikalności dźwięków. Jednym z przykładowych rozwiązań jest przygotowanie grubszej ściany działowej, co wyraźnie podnosi jej możliwości. Podstawą izolacji jest wypełnienie wełną mineralną, lecz fachowcy radzą, aby nie wypełniać całej wolnej przestrzeni, a pozostawić wąską lukę, wynoszącej około 2 cm pomiędzy płytami poszycia a watą z jednej strony ścianki.

Zaleca się również zastosowanie odpowiedniej taśmy przy stykach ściany działowej ze stropem oraz podłogą.

Warto wspomnieć, że producenci elementów do suchej zabudowy coraz częściej w swojej ofercie posiadają grubsze płyty, przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej izolacji akustycznej. Płyty te posiadają odpowiednie wymiary, dzięki czemu można je swobodnie przycinać i formować. Styki płyt należy połączyć odpowiednią siatką z włókna szklanego lub taśmą zbrojącą, a następnie je zaszpachlować. Przypominamy, że na płyty przeznaczone do suchej zabudowy można kłaść każdy rodzaj tynku.

Domy szkieletowe coraz wyższy standard wykonania

Domy szkieletowe coraz śmielej wdzierają się na polski rynek budownictwa. Z tego względu świadomość producentów oraz inwestorów wzrasta, a rezultatem końcowym jest zadowolony klient, który otrzymuje przytulne i komfortowe wnętrze. Więcej o technologii budowy i produkcji domów szkieletowych przeczytasz http://www.tomdrew.net/domyzdrewna.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.