Audyt jako narzędzie strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem

Dodane przez Dariusz,

  Filed under: Biznes
  Comments: None
  Tagi:

W obecnych czasach firmy muszą zadbać o to, by przekazywana przez nie informacja finansowa była: rzetelna, pełna i szybko podana. I dlatego właśnie audyt, który stanowi wyczerpujące źródło informacji o kondycji firmy i stwarza szanse na usprawnienie procesów finansowych jest narzędziem coraz częściej wykorzystywanym przez przedsiębiorstwa.

Niezbędna wiedza

Na dzień dzisiejszy mamy wiele narzędzi skutecznego zarządzania firmą. Jest wiele nowoczesnych rozwiązań i pomocy, dzięki którym dużo łatwiej uzyskać potrzebne przedsiębiorstwu informacje dotyczące sytuacji finansowej. Zarządzanie firmą, zatrudniającą kilkunastu pracowników czy kilkuset jest równie skomplikowana i wymagająca szerokiej wiedzy na każdy temat. Do najważniejszych narzędzi w jej przekazywaniu, należą właśnie audyty. Tylko wówczas ma prawdziwą wartość dla lobbystów, którzy na jej podstawie podejmują określone decyzje. Rola dyrektora finansowego w czasach kryzysu staje się, zatem najważniejsza dla wiarygodności firmy. Musimy pamiętać jak ogromna jest to odpowiedzialność. Co zatem wykorzystuje się w audycie? Przede wszystkim specjalistyczne umiejętności i doświadczenie branżowe pracowników oraz inwestycje w rozwój zasobów i bazy wiedzy. Dzięki wykorzystaniu skomputeryzowanych procedur, audyt oraz badania sprawozdań finansowych wykorzystują jednolite podejście w każdym kraju, w którym firma przeprowadzająca dany audyt działa.

Przede wszystkim, działać!

Działania podejmowane na poziomie Dyrektora finansowego mogą też odegrać istotną funkcję w wypracowywaniu pozycji umożliwiającej organizacji szybkie przezwyciężenie skutków kryzysu i poprawę wyników. Skutecznym działaniem, który może pomóc w walce ze skutkami spowolnienia gospodarki i w podniesieniu efektywności zarządzania firmą jest właśnie audyt finansowy i współpraca z biegłym rewidentem.

Dzięki pracy biegłych rewidentów możemy niejako zaufać, że dane, które analizujemy zostały zweryfikowane i w sposób rzetelny oddają kondycję finansową firmy. Co z punktu widzenia obecnych i przyszłych klientów danego przedsiębiorstwa jest nieocenione. Jedną z czołowych firm na rynku zajmującą się gromadzeniem, zarządzaniem i analizą danych jest IQFM. Ich usługi obejmują zarówno rynek tradycyjny, jak i nowoczesny.

Be Sociable, Share!

Napisz pierwszy komentarz.

Twój komentarz

You must be logged in to post a comment.